DISTRICT JUDGES /ADDL. SESSION JUDGES AT KARKARDOOMA COURTS

 

 

S.NO.

NAME OF JUDICIAL OFFICER

JURISDICTION

ROOM NO.

DISTIRCT

1.

SH. P.S. TEJI

DISTRICT JUDGE  & ASJ / JUDGE I/C, EAST DISTRICT

1, THIRD FLOOR

EAST DISTRICT

2.

SH. J.R. ARYAN

DISTRICT JUDGE  & ASJ / JUDGE I/C, NORTH EAST DISTRICT

2, THIRD FLOOR

NORTH EAST DISTRICT

3.

MS. NISHA SAXENA

SESSIONS CASES

50, FIRST  FLOOR

NORTH EAST DISTRICT

4.

SH. RAVINDER  DUDEJA

FAST TRACK COURT

 

317, THIRD FLOOR

EAST

5.

DR. T.R. NAVAL

SESSIONS CASES

3, SECOND  FLOOR

EAST DISTRICT

7.

SH. SANJAY GARG-I

TADA/POTA/MACOCA

 

12, SECOND  FLOOR

EAST DISTRICT

8.

SH. RAKESH KUMAR

SC/ST

65, FOURTH FLOOR

NORTH DISTRICT

9.

SH. RAMESH KUMAR-II

SEBI

66, FOURTH FLOOR

NORTH- EAST

10.

SH. T. S. KASHYAP

SESSIONS CASES

59,THIRD FLOOR

NORTH DISTRICT

11.

SH. BRIJESH KUMAR GARG

NDPS

74, FIFTH FLOOR

NORTH DISTRICT

12.

SH. R.P.S. TEJI

FAST TRACK COURT

47, FIRST FLOOR

NORTH -EAST

13.

SH. SHAHABUDDIN

ELECTRICTY COURT

5, SECOND FLOOR

EAST

DISTRICT

14.

SH. VINOD GOEL

MEDICATION CELL

GROUND FLOOR

EAST

DISTRICT

15.

SH. SUKHDEV SINGH

ELECTRICY COURT

11, SECOND FLOOR

EAST

DISTRICT

16.

SH. RAJIV MEHRA

CBI

4, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

17.

SH. K.S. PAL

NDPS

17, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADDL. DISTRICT JUDGES AT KARKARDOOMA COURTS

 

 

 

S.NO.

NAME OF JUDICIAL OFFICER

JURISDICTION

ROOM NO.

DISTIRCT

1.

SH. ANURAG SAIN

HMA

6, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

2.

SH. PAWAN KUMAR MATTO

LAC

8, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

3.

MS. REENA SINGH NAG

HMA

73, FIFTH  FLOOR

NORTH EAST DISTRICT

4.

SH. REETESH SINGH

LAC

70, FIFTH FLOOR

NORTH EAST DISTRICT

5.

SH. SURINDER KUMAR SHARMA

LAC

15,FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

6.

SH. ARVIND KUMAR

LAC

7, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MACT  AT KARKARDOOMA COURTS

 

 

S.NO

NAME OF JUDICIAL OFFICER

ROOM NO.

DISTRICT WISE

1.

SH. B.S. CHUMBAK

69, FIFTH FLOOR

EAST DISTRICT

2.

MS. SHAILENDER KAUR

48, FIRST FLOOR

NORTH- EAST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INDUSTRIAL TRIBUNALS AT KARKARDOOMA COURTS

 

S.NO

NAME OF JUDICIAL OFFICER

ROOM NO.

DISTRICT WISE

1.

SH. MAHAVIR SINGHAL

80,  SIXTH FLOOR

EAST DISTRICT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LABOUR COURTS AT KARKARDOOMA COURTS

 

S.NO

NAME OF JUDICIAL OFFICER

ROOM NO.

DISTRICT WISE

1.

SH. P.S. MALIK

79, SIXTH FLOOR

EAST DISTRICT

2.

SH. RAKESH KR. SHARMA

9, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

3.

SH. SANJAY SHARMA

76, SIXTH FLOOR

EAST DISTRICT

4.

SH. CHANDRA SHEKHAR

13, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

5.

SH. CHANDRA GUPTA

14, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

6.

SH. BHUPESH KUMAR

10, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

8.

SH. S. K. GAUTAM

45, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

9.

SH. S.S. MALHOTRA

78, SIXTH FLOOR

EAST DISTRICT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CIVIL JUDGES  / ARC AT KARKARDOOMA COURTS

 

 

S.NO

NAME OF JUDICIAL OFFICER

ROOM NO.

DISTRICT WISE

1.

SH. RAVINDER SINGH - I, ACJ

21, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

2.

SH. JAGDISH KUMAR, JSCC-CUM-ADDL. SCJ

25, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

3.

SH. RAKESH KUMAR -I, ARC

26,  FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

4.

SH. SAURABH KULSHRESHTHA, CCJ/ARC

28, GROUND FLOOR

EAST DISTRICT

5.

SH. A.S. AGGARWAL, SCJ-CUM-RC

22, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

6.

SH. ANIL KUMAR SISODIA, SCJ-CUM- RC

62, THIRD FLOOR

NORTH EAST

7.

SH. RAJ KUMAR, JSCC-CUM-ADDL. SCJ-CUM- GUARDIANSHIP JUDGE

57, THIRD  FLOOR

NORTH EAST

8.

SH. VIJAY SHANKAR , ACJ-CUM-ARC

60, THIRD FLOOR

NORTH EAST

9.

SH. KULDEEP NARAYAN, CCJ-CUM-ARC

64, FOURTH FLOOR

NORTH EAST

10.

SH. PULASTYA PRAMACHALA, ARC

53, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

11.

SH. PRANJAL ANEJA

54, SECOND FLOOR

EAST DISTRICT

12.

SH. AKASH JAIN

67, FOURTH FLOOR

EAST DISTRICT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  ADDL. CHIEF/METROPOLITAN MAGISTRATE AT KARKARDOOMA COURTS

 

S.NO

NAME OF JUDICIAL OFFICER

JURISDICTION

ROOM NO.

DISTRICT WISE

1.

MS. KIRAN BANSAL, ACMM-1

ANAND VIHAR  OLD  AND FRESH  FILING  OF CRIME  OLD CAES OF  CUB, DESIGNATED COURT OF FORGED/FAKE ST CERTIFICATED + EOW , ANAND VIHAR RLY STATION

29, GROUND FLOOR

EAST DISTRICT

2.

MS. SHAILENDER MALIK, ACMM-2

SHAHDARA,  FRESH  FILING  OF CRIME   EOW, W7M ACT

68, FOURTH FLOOR

NORTH-EAST

3.

MS. NIYAY BINDU,MM

GEETA COLONY, FARASH BAZAR

34, GROUND FLOOR

EAST DISTRICT

4.

SH. SANJEEV KUMAR,MM

KRISHANA NAGAR, GANDHI NAGAR, MCD, DDA

18, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

5.

SH. VISHAL GOGNE,MM

KALYAN PURI, PANDAV NAGAR,

23, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

6.

SH. SAURABH PRATAP SINGH LALER ,MM

PREET VIHAR

27, GROUND FLOOR

EAST DISTRICT

7.

SH. DEVENDER KR. GARG,MM

MAYUR VIHAR, MADHU VIHAR

30, GROUND FLOOR

EAST DISTRICT

8.

MS. VANDANA JAIN,MM

MAHILA COURT CASESE U/S 125 EXECUTION EAST DISTRICT

16, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

9.

SH. ANKUR JAIN,MM

WELCOME, M S PARK,  G.T B ENCLAVE, MCD DDA

49, FIRST FLOOR

NORTH EAST

10.

SH. AMITABH RAWAT,MM

SEEMA PURI, HARSH VIHAR

56, SECOND  FLOOR

NORTH EAST

11.

SH. RAM LAL MEENA,MM

D.V.B., KARAWAL NAGAR + KHAJOORI KHAS + OLD CASES OF DILSHAD ( NOW CLOSED) SONIA VIHAR

55 SECOND  FLOOR

NORTH EAST

12.

SH. JITENDRA SINGH,MM

GOKUL PURI +NEW USMAN PURI

63, FOURTH FLOOR

NORTH EAST

13.

MS. BHAWANI SHARMA,MM

JYOTI NAGAR, METRO PS SHASTRI PARK

52, SECOND FLOOR

NORTH EAST

14.

MS. SAVITRI

MAHILA COURT (NORTH EAST DISTRICT) RECD. FROM MS. SHUCHI SHAHMIRI

51, SECOND FLOOR

NORTH EAST

15.

SH. ATUL KRISHANA AGARWAL,MM

 SHAKAR PUR, JAGAT PURI, YAMUNA BANK METRO

32, GROUND FLOOR

EAST DISTRICT

16.

SH. GAURAV GUPTA,MM

U/S 138 NACT

72, FIFTH FLOOR

NORTH EAST

17.

SH. NAVEEN KUMAR KASHYAP ,MM

MANDAWALI, GAZIPUR

24, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

18.

SH. PANKAJ ARORA,MM

TRAFFIC COURT

SEELAMPUR, VIVEK VIHAR, KALYAN PURI

71, GROUND FLOOR

EAST DISTRICT

19

SH. GAJENDER SINGH NAGAR ,MM

MCD

CIVIL LINES, CITY, SADAR,  PAHAR GANJ, KAROL BAGH, SHAHDARA (N) & SHAHDARA (S) ZONES AND U/S 138 NIACT

37, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

20.

SH. SURJIT SAURABH,MM

TRAFFIC COURT

SHAHDARA,  GANDHI NAGAR,

 SEEMA PURI

31, GROUND FLOOR

EAST DISTRICT

21.

SH. RAKESH KUMAR RAMPURI

U/S 138 NI ACT

20, FIRST FLOOR

EAST DISTRICT

22.

MS. SHUCHI LALER ,MM

NEW ASHOK NAGAR (FROM SH. D.K. GARG) VIVEK VIHAR (FROM SH. SPS LALER) NEW COURT

 19, FIRST     FLOOR

EAST DISTRICT

23.

MS. MAYURI SINGH

NAND NAGRI (FROM SH JITENDER SINGH), BHAJAN PURA ( FROM MS. SHUCHI  SHAHMIRI)

46, FIRST FLOOR

NORTH -EAST

24.

SH. DHARMENDER RANA

SEELAM PUR,, ZAFRABAD

58, THIRD FLOOR

NORTH -EAST

25.

SH. MURARAI PRASAD SINGH

NEW COURT

75,  SIXTH FLOOR

NORTH- EAST

26.

SH. SANJAY  KHANAGWAL

FULL TIME SECRETARY DLSA

 

EAST DISTRICT